12
نوامبر

تاریخ در شرق لندن زنده می‌شود

تاریخ در شرق لندن زنده می‌شود

شرکت دکوراسیون داخلی امیل ایو با افزودن پاره‌ای جزئیات دقیق و اصیل و اجرایی معاصر کوشیده تا به این آپارتمان ظاهر یک کارگاه ویکتوریایی را بدهد. این آپارتمان یکی از 9 آپارتمانی است که شرکت طراحی داخلی امیل ایو که در منطقه‌ی هاکنی قرار دارد ساخته است. این آپارتمان در اصل جزء مجموعه‌ای بوده که پیش‌تر یک کارگاه با معماری ویکتوریایی بوده است.
این شرکت  با همکاری چند معمار، مجموعه‌ی چند کارگاه را نوسازی و تعمیر کردند و آن را به 16 آپارتمان مجزا تبدیل کردند. در طبقه‌ی همکف این مجموعه یک محوطه‌ی مشاع ساخته شده است و بر روی بام هم یک باغ طراحی شده. این آپارتمان در بالاترین طبقه، طبقه‌ی چهارم قرار دارد و پنجره‌های‌اش مشرف به خیابان شارلوت باز می‌شوند.
طراحی داخلی طلا فروشی و دکوراسیون داخلی رستوران و طراحی مطب دندانپزشکی از نمونه کارهایی هستند که این شرکت انجام داده است.

دیوارهای آجری و شیروانی چوبی را نوسازی کرده‌ تا بر کارکرد صنعتی پیشین این عمارت تأکید کرده باشد. ولی در عین‌حال طراح داخلی از جزئیات فلزی و مبلمان چوبی استفاده کرده تا ظاهری معاصر و دوست‌داشتنی به این آپارتمان بدهد.


دو طراح داخلی، اما و رز پرکین که شرکت طراحی داخلی امیل ایو را بنا کرده‌اند می‌گویند که طراح داخلی شرکت‌شان اصرار داشته که دیوارهای آجری نوسازی شوند و سطح الوارهای سقف جلا بخورند تا به کیفیت بصری کنونی برسند. ولی در عین‌حال ما نیازمند بودیم تا از جزئیات معاصر هم سود ببریم. این جلوه از طریق طراحی دکوراسیون داخلی فراهم شد، به این معنی که طراح دکوراسیون داخلی با استفاده از وسائل جدید که از چوب و فلز ساخته شده بودند ظاهری گرم و دل‌پذیر به این خانه داده بود. در طبقه‌ی اول این آپارتمان یک اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری قرار دارند و در طبقه‌ی فوقانی کتاب‌خانه، هم‌چنین کتاب‌خانه‌ی دو طبقه‌ای هم در این ساختمان طراحی شده که دو طبقه را به هم وصل می‌کند. طراح داخلی برای تأکید بر کاربرد صنعتی پیشین این عمارت از رنگ‌های خنثی برای کف و دیوارها استفاده کرده‌اند تا دیوارهای آجری و سقف چوبی خود را به‌تر نشان دهند. از دیگر تغییراتی که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده شده می‌توان به کابینت‌های فلزی آشپزخانه، پنجره‌های دوجداره و کاشی‌کاری خاکستری نام برد. قاب پنجره‌های فلزی و درهای چوبی هم جایگزین در و پنجره‌ی اصلی عمارت شدند تا نوسازی کامل شود. تغییرات در راه‌پله‌ی ساختمان اندک بوده است، طراح داخلی صرفاً نرده‌های محافظ پله‌ها را که در اصل از آجر بوده‌اند عوض کرده و به جای‌اش از نرده‌های فلزی استفاده کرده است.


اما و رز پرکینز شرکت معماری و طراحی داخلی امیل و ایو را به سال 2010 بنا کرده‌اند و تاکنون پروژه‌های مختلفی را در داخل و خارج از انگلستان اجرا کرده‌اند. شرکت طراحی داخلی امیل ایو ترجیح می‌دهند که این آپارتمان‌ها را به متقاضیان اجاره دهند و از فروش آن‌ها خودداری کنند.

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

 

طراحی داخلی در شیراز